Кліщі, грибок та віруси: хто живе у звичайному рушнику

Звичайний рушник може стати розсадником хвороб, якщо ним користуватиметься кілька людей. 

Здавалося б, що тут страшного – втертися чужим рушником, особливо якщо він належить комусь із членів родини. Насправді ж через нього передається безліч мікробів та вірусів. Тому якщо під рукою не виявилося свого рушника, краще вже, кажуть лікарі, витертися об власну футболку.

Що можна підхопити через рушник

Піодермію. Гнійничкове запалення шкіри.  

Дерматомікоз. Грибкова інфекція шкіри – вражає нігті, стопи, голову, тіло.

Демодекоз. Його провокує вугровий кліщ, який паразитує на шкірі обличчя, у волосяних фолікулах та сальних залозах. Особливо він любить шкіру повік (проявляється у вигляді свербіжу, лусочок біля основи вій та випадіння вій). Лікується захворювання протягом 2-3 місяців. Ускладнення можуть призвести до хронічного кон’юктивіту, блефариту (запалення повік) та спотворення рис обличчя.

Вірус герпесу. Особливо якщо рушник, що використовувався декількома людьми,  контактував  зі слизовими оболонками або пошкодженою шкірою.

Контагіозний молюск. Передається не тільки через рушник, а й через мочалку і плитку у ванній/душовій кабінці. Проявляється  інфекція у вигляді папул – дрібних вузликових утворень білуватого кольору. Якщо вчасно почати лікування, вдасться уникнути сильного поширення. Видаляються папули пінцетом або рідким азотом.

Стафілокок. Може викликати захворювання шкіри, посилити вугревий сип, якщо він вже є. І навіть стати причиною пневмонії.

Сальмонельоз, ешеріхіоз. Як правило, цим багаті рушники, якими користуються після туалету. Вони можуть стати джерелом бактерій, що викликають захворювання шлунково-кишкового тракту.

Респіраторні інфекції. Так, і вони теж!

Правила безпеки

Щоб запобігти передачі інфекцій через рушники, слід дотримуватися заходів гігієнічної безпеки:

● не користуватися рушниками з іншими людьми – у кожного повинен бути свій;

● регулярно прати рушники. В ідеалі – після трьох застосувань. Чим вища температура води під час прання, тим краще;

● рушник для рук краще міняти щодня, якщо використовуєте його часто і він не встигає висихати. Хто знає, що ви принесли на руках з вулиці;

● не користуватися вологим рушником. Особливо, якщо в нього вже з’явився специфічний запах. Таке середовище ідеальне для розмноження бактерій. Тому відразу після душа рушник слід висушити;

● уникати контакту рушника зі слизовими оболонками та відкритими ранами.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист