Кава сприяє схудненню: варто тільки дотримуватися одного правила

Ще один плюс отримує кава у давній суперечці стосовно того, чого вона приносить організму більше – користі чи шкоди. 

Американські вчені провели дослідження, в ході якого мали намір простежили зв’язок між вживанням кави, змінами у вазі та додаванням до напою цукру та вершків.

Вони проаналізували анкети 155 000 учасників групових досліджень, які впродовж чотирьох років проводилися у США. Людей опитували на предмет того, яку їжу та напої вони вживають, а потім щороку це опитування повторювали. Зокрема запитували, як часто вони п’ють каву (з кофеїном чи без), скільки вершків та цукру додають.

Дослідники врахували, скільки учасники експерименту споживали їжі, алкоголю, яку фізичну активність і захворювання вони мали. І зробили висновок: кожна чашка кави без цукру на добу (з кофеїном чи без – немає різниці) впливає на зниження ваги – мінус 0,12 кг протягом 4 років.

Цікаво, що додавання вершків (натуральних чи рослинних) на зміни у вазі не вплинуло.

Що вплинуло, так це підсолодження кави. 1 чайна ложка цукру на одну чашку дорівнювала  набору 0,09 кг ваги за чотири роки.

Окрім того вчені з’ясували, що у молодшому віці і при підвищеному вихідному індексі маси тіла ці закономірності прослідковуються краще.

Дієтологи досить скептично поставились до цих висновків. Зокрема через те, що для зниження ваги слід випивати по 3 чашки кави щодня. У той же час збільшення ваги через вживання цукру «надто скромне». Тому ризик накопичення серйозного жиру на животі існує лише для людей, які додають багато цукру в свій напій.

Однак вчені з ними не згодні. Вони переконані: кава позитивно впливає на здоров’я в основному за рахунок активізації симпатичної нервової системи та збільшення витрати енергії. Але цукор та його штучні замінники зводять користь кави нанівець.

 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист