Чи корисна риба мойва

Цей вид дрібної, непоказної риби мало хто взагалі сприймає як рибу – розцінює скоріше як корм для собак та котів. І даремно! Адже вона – родич океанічного лосося, і цим все сказано.

Чому мойва повинна зявитися у вашому меню

Дійсно, мойва відноситься до виду лососевих. Тільки це дуже дрібний вид – до 22 сантиметрів.  

І менш калорійний – енергетична цінність  сирої риби 110 ккал на 100 грам (у лосося – 150 ккал на 100 грам). Під час смаження калорійність може значно підвищуватися.

Чим ще корисна ця риба?

● Мойва – джерело  жирних кислот, у тому числі – омега 3.

● Містить велику кількість легкозасвоюваних білків  і незамінних амінокислот – метіоніну, треоніну, лізину тощо.

● У ній багато мінералів: селен, хром, йод, кальцій, залізо, калій, натрій, цинк, молібден.

● До її складу входять вітаміни групи В, Е, А і Д.

Кому потрібно їсти мойву

Тим, хто схильний до підвищеного холестерину та тромбоутворення. Поліненасичені жирні кислоти допоможуть запобігти порушенням у роботі серця та судин. Це відмінна альтернатива м'ясу, яке важче для організму.

Спортсменам та людям, які займаються важкою фізичною працею. Білок додасть їм енергії і допоможе прискорити нарощування м’язової маси.

Людям із захворюванням щитовидної залози. У мойві багато йоду, необхідного для нормалізації гормонального рівня.

Особам, які хочу покращити стан шкіри, волосся, нігтів чи зубів. Кальцій та фосфор разом з вітаміном Д забезпечать здоров'я зубам, нігтям та волоссю. Селен освіжає шкіру.

Схильним до зайвої ваги. Мойва здатна надовго усунути почуття голоду, наситивши при цьому організм поживними мікроелементами.

Жінкам у період вагітності та лактації. Дитина має отримувати великий спектр поживних речовин. У мойві їх дуже багато.

Жінкам і чоловікам, які прагнуть підвищити лібідо і покращити статеві функції. Високий вміст фосфору допомагає збільшити вироблення статевих гормонів. У чоловіків підтримує м'язову та репродуктивну систему.

Людям похилого віку. Омега-3 жирні кислоти перешкоджають синтезу молекул, які провокують хворобу Альцгеймера. Також підвищують розумову активність та запобігають розвитку депресії.

До речі, ікра мойви майже не поступається у своїй поживності червоній ікрі.

Але у мойви, як і в кожного продукту, є протипоказання. Не рекомендується вона людям, схильним до алергій. А також особам, які страждають на захворювання серця та судин.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист