Алергія на пилового кліща: як розпізнати і як боротися

Якщо у вас постійний нежить і кашель, можливо, справа у пилових кліщах. Ці мікроскопічні комахи дуже підступні: їх неможливо побачити, але вони здатні зіпсувати життя.

Хто такі пилові кліщі

Пилові кліщі живіть у пилові. Вони такі маленькі, що неозброєним оком побачити їх неможливо. Але навіть якщо ви регулярно прибираєте в кімнаті, вони однак там є – під шафою, в матраці чи подушці, в книгах, на стінах.

У принципі, пилові кліщі не становлять небезпеки. Вони не кусаються і не проникають під шкіру. Все, що їм потрібно від людини, – лусочки відмерлого епідермісу, який ми щодня втрачаємо. Для кліщів це найкраща їжа.

Чим небезпечні пилові кліщі

У пилових кліщів є одна неприємна особливість: продукти їхньої життєдіяльності і  фрагменти їхніх тіл – сильні алергени. Коли людина вдихає пил, вони потрапляють разом з ним на слизову носа та глотки.

Той, в кого імунна система міцна, може просто чхнути. А особи, схильні до алергії, починають реагувати так, як і на будь-який інший алерген – наприклад, цвітіння амброзії.

Проблема в тому, що амброзія цвіте впродовж 2,5-3 місяців і її можна здалеку обійти. А пил є постійно. І роздратування слизової, відповідно, постійне. Воно призводить до хронічного нежитю, закладеності носа і сльозотечі, а також до ускладнень – отиту, гаймориту та астми.

Як зрозуміти, що у вас алергія на пилових кліщів

Можливо, ви помічали, що, скажімо, на дачі починаєте чхати відразу ж, як переступаєте її поріг. Очі сверблять і сльозяться, з’являється нежить та закладеність носа. Виходите на вулицю – почуваєте себе краще. Очевидно, в приміщенні просто багато пилу і кліщів.

Якщо в такій обстановці знаходитися тривалий час, скоріш за все, з’являться симптоми астми, з якими слід терміново звертатися до лікаря: 

● утруднене дихання;

● зниження сатурації (насичення крові киснем – вимірюється пульсоксиметром);

● свист у грудях.

Як боротися з алергією на пилових кліщів

Приймати антигістамінні препарати. Вони не дозволяють імунній системі дуже активно реагувати на алерген.

Користуватися судинозвужувальними спреями. Їхнє завдання – зменшити набряклості в носових проходах.

Вдатися до специфічної імунотерапії (СІТ). Якщо пояснювати простими словами, це щось на зразок зчеплення від алергії на конкретний алерген.

Однак усі ці способи боротьби з алергією не виключають боротьбу з самим пиловим кліщем. У приміщенні потрібно регулярно робити вологе прибирання, позбутися всіх пилозбірників (у першу чергу – килимів), спати на гіпоалергенній подушці й щотижня міняти постільну білизну.

Раніше ми писали, про які захворювання може сигналізувати зміна кольору сечі

А також про причини, чому постійно хочеться їсти

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист