Навіть досвідчені власними собак іноді роблять ці помилки. Що вже казати про тих, хто тільки збирається завести домашнього улюбленця. Адже частина їхніх знать про догляд за тваринами – всього-навсього розповсюджені міфи.
Собачий одяг – це понти
Зізнайтеся – такі думки часто вас навідують, коли бачите песика у светрику. Насправді комбінезони, жилетки, а іноді навіть шапки чотирилапим потрібні не тільки для краси.
Короткошерсті породи собак просто не пристосовані до холоду, морозу та дощу (чихуахуа, тойтер’єри, французькі бульдоги тощо). Худі мерзнуть (хорти, левретки, слюгі, віппети). Собаки з кучерявою вовною брудняться (пуделі). А у коргі, які мають густу довгу вовну, короткі лапки, тому в дощову погоду вона постійно у багні. З віком потребує одягу навіть аляскинський маламут – на старість у нього погіршується терморегуляція.
Мініатюрні породи можна не вигулювати
Теоретично – можна. Однак прогулянка для вашого домашнього улюбленця – це не тільки можливість погасати без перешкод чи справити потребу. Це ще й фізичне та розумове навантаження. Хоча б 20–30 хвилин на день дозволять песику вивільнити енергію і мати гарний настрій.
Їжа зі столу – це нормально
Як ти відмовиш йому у шматочку смаженої курочки, якщо він не зводить з тебе очей? А потім доводиться пожинати плоди: саджати песика на дієту або лікувати діарею. Пам’ятайте: потреба у калоріях у собаки набагато нижча, ніж у вас (для 15-кілограмового вихованця – близько 1100 ккал на день). Людська їжа зазвичай калорійна, тому перегодувати вихованця дуже легко. А зіпсувати йому здоров’я – ще легше. Особливо шкідлива для собак випічка, надлишок солі і чипси-сухарики.
Головне для собаки – сире м'ясо
Це одна з найпоширенішим помилок. Так, без м'яса собаки не можуть. Але каші (пшенична, рисова, кукурудзяна), овочі та фрукти потрібні так само. У раціоні вашого улюбленця мають бути незамінні жирні кислоти (курячий і риб'ячий жири), вуглеводи.
Однак не всі овочі та фрукти підходять. Виноград, цитрусові, авокадо, цибулю залиште для себе.
Собаці потрібно давати кістки
Так, жувати кістки – це корисно. Під час цього процесу виробляється слина, яка потрібна для профілактики захворювання ясен та утворенню зубного нальоту. Також собака менше вилизуватиме лапи. Але кістки мають бути правильними: великі, краще варені (їх легше розкусити). Не дозволяйте розгризати їх на маленькі частини – вони можуть застрягнути у дихальних шляхах або стравоході. Замість кісток можна давати в'ялені свинячі вуха або м'ясні палички. Тварини таке обожнюють.
Щеплення для домашньої собаки не обов’язкове
І справді – для чого, якщо вона не контактує з іншими тваринами? Але вірус парвовірусного ентериту собака може підхопити, якщо проходила повз купу фекалій хворої тварини. Цей вірус страшний – смертність від нього висока, якщо тварина не вакцинована.
Тому ветеринари наполягають на щепленні. Перше – у 9 тижнів, друге – в 13. А потім – щорічно: від сказу, чуми, парвовірусного ентериту, собачого аденовірусу.
Собаку не варто стерилізувати – народжувати корисно для здоров’я
Зовсім ні. Якраз навпаки – стерилізація знижує ризик розвитку раку молочної залози (у самців – раку яєчок). Крім того ваші улюбленці не будуть мітити територію і казитися під час тічки.
Собак маленьких порід краще стерилізувати у віці 6 місяців, великих – коли припиняють рости (10-15 місяців).
За погану поведінку треба карати
Краще сплесніть у долоні, коли ваш улюбленець шматує нові черевики. Або підвищіть на нього голос. Але не наказуйте фізично – це призведе або до агресії (собака накинеться на вас чи на того, хто поряд), або до стресу і страху перед господарем.
Важливий момент: реагувати треба в той момент, коли собака щось натворив, а не після цього. Інакше причинно-наслідкові зв’язки будуть порушені.