Дуже прості побутові речі мають на наше здоров’я значний вплив. Тому важливо облаштувати свій безпечний життєвий простір.
Наша житло – це місце, де повинно бути комфортно, затишно й безпечно. Але саме вдома ми можемо наражати себе на небезпеку, пише Real Simple.
Що може загрожувати нашому здоров’ю?
Цвіль
Вона надзвичайно токсична, особливо для тих, хто страждає на алергію, астму або має проблеми з легенями. Вдихання цвілі може спричинити різні симптоми: від частих носових кровотеч до сильної втоми, запаморочення та ушкодження мозку.
Вона часто ховається на стінах за меблями або в темних і важкодоступних місцях. Якщо є хоча б натяк на цвіль, слід негайно вжити заходів.
Забруднене повітря
Зробіть усе можливе, щоб покращити якість повітря у вашому домі. Це означає регулярну заміну фільтрів опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, а також встановлення очищувачів повітря, які вловлюють дрібні частинки пилу, алергени та леткі органічні сполуки. Дослідження показують, що покращення якості повітря в приміщенні може значно зменшити ризики респіраторних та серцево-судинних захворювань.
Нездорова їжа
Домашня їжа – це гарантія того, що ми отримаємо необхідні для здоров’я поживні речовини і зможемо уникнути шкідливих. Але це можливо тільки за умови, якщо готувати зі здорових продуктів. Перш за все, слід звести до мінімуму кількість ультраоброблених продуктів – вони провокують хронічні захворювання, такі як ожиріння, діабет і хвороби серця.
Неочищена вода
Всі знають, що потрібно пити багато води. Але якщо вона неякісна, шкоди від неї більше, ніж користі. Вживати водопровідну воду не варіант – вона може містити різноманітні небезпечні забруднювачі, включаючи миш’як, побічні продукти дезінфекції, свинець, нітрати і не тільки. Це токсини, які здатні пошкоджувати ДНК, впливати на гормони та прискорювати старіння. Найкращий варіант – встановити фільтр із системою зворотного осмосу.
Освітлення
Воно може суттєво впливати на цикли сну та неспання, які мають вирішальне значення для загального здоров’я та довголіття. Використовуйте лампи повного спектру протягом дня, щоб імітувати природне денне світло, і тьмяне та м’яке, слабке освітлення ввечері, щоб сигналізувати вашому тілу про відпочинок. Щільні штори, які регулюють яскравість світла в приміщенні, теж не завадять.
Хімікати
Уникайте продуктів, виготовлених із фталатів, бісфенолу А та формальдегіду – вони можуть порушити ендокринні функції та призвести до довгострокових ризиків для здоров’я. Вибирайте нетоксичні засоби для чищення, ємності для зберігання та приготування їжі без бісфенолу А, а також меблі й одяг, виготовлені без антипіренів. Вплив цих хімічних речовин пов’язують із раком, гормональним дисбалансом та іншими проблемами зі здоров’ям.
Вас це може зацікавити: Вчені виявили серйозну загрозу, яку несе здоров’ю чорний пластик
Експерт пояснив, як уникнути розповсюдження бактерій на кухні