Підібрати купальник, який ідеально на вас сидітиме, буває дуже непросто. А зіпсувати його – на раз-два, якщо неправильно прати.
Над пранням купальника ми ніколи не замислюємся – просто кидаємо в пральну машину з купою речей. Але експерти попереджають: у такому разі він дуже швидко втратить свій товарний вигляд і не буде підкреслювати ваші принади.
Зазвичай дуже вибагливі до прання вироби з натуральних тканин. Що не так з купальниками, виготовленими з поліестеру з додаванням еластану – лайкри чи спандексу? Так, ці тканини витривалі. Але і їх легко можна пошкодити. Запам’ятовуємо, як цього уникнути.
Ручне прання
Розробники одягу для плавання рекомендують прати купальник щоразу, коли одягаєте – навіть якщо не заходили в ньому у воду. Сонцезахисні креми містять інгредієнти, які можуть призвести до пошкодження волокон і до пожовтіння тканини.
Ідеальний спосіб прання на думку експертів – ручне. Але перед цим його слід замочити на пів години у теплій воді, щоб видалити сіль, хімікати і основну частину бруду. Якщо є плями (часто вони залишаються після сонцезахисних засобів), варто замочити у кисневому відбілювачі на 5-8 годин.
Основна вимога до ручного прання купальника – не терти тканину. Так вона буде розтягуватися. Просто акуратно помніть її руками.
Ще більше ви ризикуєте зіпсувати купальник, якщо будете його викручувати. Стискайте тканину, щоб вичавити з неї воду.
Прання у пральній машині
Замочування перед пранням теж вітається. Серед інших важливих правил, яким варто слідувати – прати купальник у спеціальному сітчастому мішечку. Використовувати режим делікатного прання. І не класти в барабан, якщо там вже багато речей. Особливо купальники не люблять важких «сусідів», наприклад, джинсів або великих махрових рушників.
Ворог тканини, з якої шиються купальники, висока температура – і під час прання, і в процесі сушіння.
«Вона робить спандекс крихким, і він «ламається». Ви це можете помітити – на тканині з'являються білі ворсинки, що стирчать», - пояснює дизайнерка Марісія Рівз.
Як продовжити життя купальнику
Експерти радять дотримуватися простих правил:
● сушити купальник у тіні на горизонтальній поверхні. В будь-якому разі – не під прямим сонячним промінням;
● не сушити в сушильній машині;
● наноси сонцезахисні засоби за 15 хвилин до того, як одягнете купальник. Оновлювати їх слід дуже акуратно, не торкаючись тканини;
● перед купанням (не важливо – це басейн чи відкрита водойма) бажано сполоснутися під душем. Тоді волокна наповняться прісною водою і вберуть менше солі чи хлорки.
Вас це може зацікавити: Королева пляжу: модні купальники на літо-2024 (ФОТО)
Сонячні опіки: як швидко зняти біль і вилікувати шкіру