Як правильно прати й сушити купальник

Підібрати купальник, який ідеально на вас сидітиме, буває дуже непросто. А зіпсувати його – на раз-два, якщо неправильно прати.

Над пранням купальника ми ніколи не замислюємся – просто кидаємо в пральну машину з купою речей. Але експерти попереджають: у такому разі він дуже швидко втратить свій товарний вигляд і не буде підкреслювати ваші принади.

Зазвичай дуже вибагливі до прання вироби з натуральних тканин. Що не так з купальниками, виготовленими з поліестеру з додаванням еластану – лайкри чи спандексу? Так, ці тканини витривалі. Але і їх легко можна пошкодити. Запам’ятовуємо, як цього уникнути.

Ручне прання

Розробники одягу для плавання рекомендують прати купальник щоразу, коли одягаєте – навіть якщо не заходили в ньому у воду. Сонцезахисні креми містять інгредієнти, які можуть призвести до пошкодження волокон і до пожовтіння тканини.

Ідеальний спосіб прання на думку експертів – ручне. Але перед цим його слід замочити на пів години у теплій воді, щоб видалити сіль, хімікати і основну частину бруду. Якщо є плями (часто вони залишаються після сонцезахисних засобів), варто замочити у кисневому відбілювачі на 5-8 годин.

Основна вимога до ручного прання купальника – не терти тканину. Так вона буде розтягуватися. Просто акуратно помніть її руками.

Ще більше ви ризикуєте зіпсувати купальник, якщо будете його викручувати. Стискайте тканину, щоб вичавити з неї воду. 

Прання у пральній машині

Замочування перед пранням теж вітається. Серед інших важливих правил, яким варто слідувати – прати купальник у спеціальному сітчастому мішечку.  Використовувати  режим делікатного прання. І не класти в барабан, якщо там вже багато речей. Особливо купальники не люблять важких «сусідів», наприклад, джинсів або великих махрових рушників.

Ворог  тканини, з якої шиються купальники, висока температура – і під час прання, і в процесі сушіння.

«Вона робить спандекс крихким, і він «ламається». Ви це можете помітити – на тканині з'являються білі ворсинки, що стирчать», - пояснює дизайнерка Марісія Рівз.

Як продовжити життя купальнику

Експерти радять дотримуватися простих правил:

● сушити купальник у тіні на горизонтальній поверхні. В будь-якому разі – не під прямим сонячним промінням;

● не сушити в сушильній машині;

● наноси сонцезахисні засоби за 15 хвилин до того, як одягнете купальник. Оновлювати їх слід дуже акуратно, не торкаючись тканини;

● перед купанням (не важливо – це басейн чи відкрита водойма) бажано сполоснутися під душем. Тоді волокна наповняться прісною водою і вберуть менше солі чи хлорки.

Вас це може зацікавити: Королева пляжу: модні купальники на літо-2024 (ФОТО)

Сонячні опіки: як швидко зняти біль і вилікувати шкіру

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист