В УКРАЇНІ ГОТУЮТЬ НОВІ ПРАВИЛА РОЗМИТНЕННЯ АВТОМОБІЛІВ З ІНОЗЕМНОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ

   Пільговий період для власників автомобілів на єврономерах продовжать на три місяці, протягом цього періоду будуть розроблені нові правила розмитнення "євроблях".

   Про це стало відомо за підсумками наради в Міністерстві інфраструктури.

   Заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка повідомив, що відповідний законопроект буде прийнятий Верховною Радою як пріоритетний, передає Корреспондент.net.

   "Зараз цей закон є пріоритетним, і в перший же день роботи парламенту він буде прийнятий, і штрафні санкції будуть відстрочені. Протягом терміну, на який буде відстрочка, - три місяці. Ми напрацюємо новий законопроект, який врегулює порядок розмитнення автомобілів. Тому що наявне сьогодні законодавство є недосконалим, і в багатьох випадках ми просто не можемо його реалізувати", - сказав він.

   Як відомо, формально штрафи за "євробляхи" набувають чинності 22 серпня, але заступник голови ОП зазначив, що у поліції немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, чи порушив автомобіль терміни в'їзду, чи ні. Тобто, зупиняти "євробляхи" поліція право має, а штрафувати де-факто не може.

   "Є технічні проблеми з обміном інформацією між Національною поліцією і митною службою, відповідно, немає механізму, який дозволяв би реалізувати в повній мірі застосування штрафів", - зазначив він.