Так готують досвідчені господині: додайте цей інгредієнт, і картопля звариться за 10 хвилин

Картопля – один з найулюбленіших продуктів українців. А ще це універсальний гарнір, який чудово смакує і з м'ясом, і з рибою, і з овочами. От тільки на приготування потрібно більше часу, ніж на кашу. Але процес можна прискорити щонайменше в два рази.

Трюк з вершковим присмаком

Очищаємо картоплю від шкірки і розрізаємо на 4-6 частин – залежно від розміру. Чим менші шматочки, тим швидше вона звариться.

Якщо хочете так її потім і їсти, слід добре промити під проточною холодною водою або на 5 хвилин залити холодною водою. Так з картоплі вимиється частина крохмалю, і вона буде менше розварюватися. Якщо плануєте робити пюре, цього робити не варто.

Далі залийте окропом – це допоможе зберегти максимум корисних властивостей. Води потрібно небагато – головне, щоб вона ледь покривала плоди.

Після цього слід додати невеликий шматок вершкового масла. Воно утворить на поверхні плівку, яка не дозволить теплу виходити з каструлі. Завдяки цьому картопля приготується набагато швидше. До того ж вона набуде вершкового смаку.

10 хвилин, кажуть досвідчені господині, – і картопля готова! А деякі примудряться зварити в такий спосіб картоплю взагалі за 8 хвилин.

До речі, щоб приготувати смачне картопляне пюре, варто враховувати сорт плодів – вони повинні бути з твердою і неводянистою м'якоттю.

Товкти картоплю потрібно відразу після того, як зіллєте воду.

Потім туди слід додати гарячого молока та трохи олії (зазвичай господині додають вершкове масло, але через це картопля стає монолітом, коли охолоняє).

І обов’язково – трохи сиру. В ідеалі – пармезан або ементаль. Звісно, їсти таке пюре варто відразу.

 

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист