СУД ЗАТВЕРДИВ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   Конституційний Суд визнав конституційним законопроект про перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку, передають "Українські Новини".

   "Вчора (5 лютого) було надано висновок щодо цього законопроекту. Він визнаний конституційним", - повідомив він.

   Таким чином, КС визнав, що перейменування області не порушує статті 157 і 158 Конституції.

   Відповідно до Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону може розглядатися Верховною Радою за наявності висновку КС про відповідність проекту вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

   Згідно ст. 157, Конституцію не може бути змінено, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

   Також, відповідно до цієї статті, Конституцію не може бути змінено в умовах воєнного або надзвичайного стану.

   Згідно ст. 158, законопроект про внесення змін до Конституції, який розглядався Радою і не був прийнятий, може бути подано до парламенту не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо нього.

   Відповідно до цієї статті, Рада протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції.

   Документ передбачає внесення змін до ст. 133 про систему адміністративно-територіального устрою України, згідно з якими Кіровоградська область перейменовується в Кропивницьку.

   У разі позитивного висновку КС, зміни до Конституції приймаються шляхом голосування за законопроект 226 голосами в першому читанні і 300 - на наступній сесії у другому.