СИНОПТИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯКОЮ БУДЕ ПОГОДА У 2020 РОЦІ

   Погода у 2020 році багато в чому буде схожа на погоду 2019 року. Очікується м'яка зима, затяжна весна і спекотне літо. Однак буде більше ураганів і повеней.

   Про це розповіла заввідділом кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Вазіра Мартазінова сайту Сегодня, передає Корреспондент.net.

   "Протягом кожного місяця буде велика нестійкість температури - від холоду до тепла. Кожні 5-6 днів ймовірні різкі перепади температури повітря, найскладніші регіони - це Карпати і Західна Україна, але можуть бути повені і в південно-східних областях", - аналізує Вазіра Мартазінова.

   Вона зазначила, що за будь-яких великих перепадів температури, від тепла до холоду або від холоду до тепла, завжди виникають синоптичні стихійні ситуації.

   "Тому можна зробити прогноз, що в році, що наступив, буде те саме, що і в минулому", - сказала вона.

   А за словами завідуючої відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАНУ Віри Балабух, зараз йде фаза зменшення сонячної активності, якій повинна була б відповідати фаза похолодання, проте відбувається навпаки, оскільки людина впливає на перегрів Землі майже в 10 раз більше, ніж природа.

   "Протягом останніх п'яти років концентрація парникових газів в атмосфері підвищилася до рекордних рівнів, що свідчить про збереження тенденції до потепління протягом найближчих років і, ймовірно, десятиліть. Тому 2020 рік, ймовірно, не буде винятком. Нас чекають нові хвилі тепла, різкі зміни температури, дефіцит опадів, спекотне літо, сильні зливи, грози, град, шквали", - резюмувала Балабух.

   За її словами, немає підстав говорити, що процеси нагрівання Атлантики розгорнуться в зворотний бік. Але навіть якщо раптом це станеться, то, з огляду на те, що океан дуже повільно остигає, похолодання в Європі і в Україні чекати ще довго.