На рослини дріжджі впливають там само, як і на тісто: сприяють їхньому росту. Заодно підвищують опірність до захворювань і урожайність.
Як зробити дріжджове добриво
Один з важливих для росту рослин елементів – вітамін В. Він міститься в більшості засобів по догляду за квітами. Але городники відкрили для себе органічне добриво, яке можна легко зробити власноруч – з пекарських дріжджів.
Розчиніть у 1 л теплої води 10 г пресованих дріжджів і 1 чайну ложку цукру, добре перемішати відставте на 2 години. За цей час дріжджі гарно виростуть, і розчин можна використовувати для поливу рослин, розбавляючи водою в пропорції 1:10.
Таке добриво сподобається будь-яким рослинам – і садовим, і кімнатним. А особливо помідорам, баклажанам, троянді, герані.
Цей натуральний препарат використовують навесні і влітку один раз на десять днів, а в осінньо-зимові місяці рослини можна поливати ним двічі на місяць. Також його можна використовувати на етапі висадки розсади – дріжджі сприяють її укоріненню.
Переваги дріжджового добрива
Його найбільший плюс – екологічність. Але робити вибір на користь дріжджового добрива варто не тільки з цієї причини.
Поліпшує якість ґрунту. Органічні речовини, присутні в дріжджових добривах, допомагають покращити його структуру, аерацію та дренаж, а також сприяють кругообігу поживних речовин.
Покращує засвоєння рослинами поживних речовин. Зокрема, азоту, фосфору і калію. Дріжджі зброджують прості цукри, вивільняючи вуглекислий газ і спирт, і таким чином живлять корисні мікроорганізми в ґрунті. У свою чергу мікроорганізми розщеплюють органічні речовини та полегшують їхнє засвоєння рослинами.
Робить рослини стресостійкими. Після підживлення дріжджовими добривами вони краще переживають посуху, спеку та хвороби. Збалансоване живлення, яке забезпечують дріжджі, підвищує силу рослин та імунну відповідь, дозволяючи краще протистояти несприятливим умовам. Крім того, підвищує опірність хворобам.
Забезпечує вищу врожайність і якість. Добриво, збалансоване поживними речовинами, сприяє швидкому росту, рясному цвітінню та щедрому врожаю.
Вас це може зацікавити: Чим підживити полуницю, яка багато років росте на одному місці, щоб рясно вродила
Що додати в кожну лунку перед посадкою перцю, щоб збирати урожай відрами