Названо чотири види продуктів, які можуть зупинити процес старіння шкіри

З віком шкіра виробляє менше колагену, тому втрачає пружність і еластичність. Однак є ряд продуктів, які можуть сповільнити цей неприємний процес.

Щоб зберегти молодість шкіри, дієтолог Джорджі Гроган радить регулярно включати у свій раціон ці чотири види продуктів.

Риба. Одне з найкращих джерел колагену. Насамперед тому, що містить так званий морський колаген – його отримують зі шкіри, луски та кісток риби. Він легко засвоюється і використовується організмом, відіграє вирішальну роль у підтримці еластичності шкіри, зволоження та її загального здоров’я.

Ягоди та фрукти. Не будь-які, а ті, що містять багато вітаміну С і антиоксиданти, які захищають шкіру від впливу вільних радикалів, підтримують еластичність і зменшують прояви зморшок. У першу чергу це полуниця, малина, ожина, лохина.

Горіхи. Містять ключові поживні речовини, можуть підвищити рівень антиоксидантних сполук в організмі, таких як глутатіон. Дієтолог радить вживати різні види горіхів і насіння, оскільки вони мають різні поживні властивості. Наприклад, мигдаль – джерело вітаміну E, який зміцнює та захищає клітинні мембрани і  зменшує вираженість зморшок. Волоські горіхи містять цинк, мідь та інші мінерали, які сприяють утворенню колагену. Кешью багатий на мідь, яка допомагає підтримувати здоров'я шкіри.

Насіння. Практично всі види корисні для шкіри. Насіння соняшнику містить цинк, важливий для здоров'я шкіри, – він бере участь у контролі її жирності. Лляне насіння – джерело мононенасичених жирів та незамінних жирних кислот – захищає шкіру від сухості. Насіння чіа має омолоджуючий ефект, усуває зморшки.

Але Джорджі Гроган наголошує: ці продукти будуть безсилими проти процесів старіння, якщо вживати їжу, що руйнує колаген. Тому він закликає відмовитися або знизити до мінімуму кількість рафінованого цукру в раціоні – він викликає кристалізацію колагену та еластину і сприяє появі зморшок.

Призвести до розпаду колагену можуть ультраоброблені продукти, багаті жирами і алкоголь, який зневоднює шкіру та перешкоджає засвоєнню необхідних поживних речовин.

Вас це може зацікавити: Ніколи не робіть цього: 5 звичок, які зістарять шкіру на 10 років

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист