Цієї екстремальної схеми харчування здатні дотриматися не всі. Проте спробувати можна, якщо хочете швидко схуднути й налагодити обмін речовин.
Що таке дієта воїна
У 2001 році її розробив колишній член ізраїльських сил спеціального призначення Орі Хофмеклер. За основу взяв принцип харчування стародавніх воїнів, які вдень їли мало, а вночі влаштовували розкішні банкети.
По своїй суті – це інтервальне голодування. Воно передбачає 20 годин утримання від їжі. Дозволяється лише вода, кава й чай без цукру та молока, трохи некалорійних сирих овочів і фруктів. За 3-4 години до сну – інтенсивне повноцінне харчування, на яке виділяється 4 години. Зосередитися слід на білках, складних вуглеводах із цільних продуктів, корисних жирах.
Є ще один варіант дієти воїна – для початківців: 16 годин голодування і 8 годин трапези За словами дієтологині Аліші Джесвані, голодування запускає метаболічні процеси. Завдяки такому розпорядку харчування їжа підвищує рівень енергії в організмі, покращує когнітивні функції та рельєф тіла.
Переваги дієти воїна
Що, крім схуднення, дає дієта воїна?
Покращує чутливість до інсуліну. Під час трапези організм виділяє гормон інсулін, який допомагає транспортувати глюкозу в клітини для отримання енергії. Тривале голодування може знизити рівень інсуліну, одночасно збільшуючи чутливість до нього. А отже, він зможе краще регулювати рівень цукру в крові.
Сприяє відновленню клітин. Коли організм протягом тривалого часу позбавлений їжі, він переходить у стан клітинного стресу. Це запускає аутофагію – процес самоочищення, коли клітини руйнуються та переробляють пошкоджені компоненти. По суті, це процес омолодження організму.
Підвищує рівень енергії. Під час тривалого голодування організм переходить від використання глюкози для отримання енергії до використання накопиченого жиру. Цей метаболічний зсув може призвести до підвищення рівня енергії, особливо під час фізичної активності. Але в декого може спостерігатися зворотній ефект – низький рівень енергії і втома – аж до запаморочення.
Зменшує запалення. Це допомагає покращити загальний стан здоров’я та знизити ризик хронічних захворювань.
Протипоказання
Їх небагато. Дієта воїна категорично не підходить людям с гіпоглікемією, гіпотеріозом (порушення гормонального тла щитовидної залози) та порушеннями роботи жовчного міхура.
Побічні ефекти дієти
Тривале голодування може призвести до втоми, запаморочення, труднощів з концентрацією уваги, викликати дратівливість та перепади настрою.
Споживання великої кількості їжі за короткий проміжок часу може призвести до проблем з травленням – здуття, закрепу або діареї.
Відмова від їжі на 20 годин загрожує зривами і розладами харчової поведінки.
Якщо не збалансувати 4-годинне харчування, дієта може призвести до дефіциту необхідних вітамінів і мінералів.
Екстремальне голодування може порушити гормональний баланс. Особливо це відчувають на собі жінки.
Вас це може зацікавити: Названо три найздоровіші дієті на 2024 рік