7 продуктів, які не можна розігрівати повторно

Наготувати на кілька днів наперед і потім просто розігрівати страви – нормальна практика для багатьох господинь. Але не нормальна з точки зору лікарів. Є ряд продуктів, які після повторного розігрівання можуть стати отрутою для організму.

Використовувати залишки їжі вважається дуже практичним рішенням. Однак фахівці з якості продуктів харчування переконані: розігрівати наступного дня можна далеко не всі продукти. Ось список тих, які після цього можуть спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Картопля. Стосовно неї експерти не надто категоричні. Але попереджають: якщо залишати її при кімнатній температурі, в готовій страві можуть розвиватися бактерії Clostridium botulinum. Вони виробляє шкідливі токсини, які атакують нашу нервову систему. Перед тим, як поставити картоплю в холодильник, її слід повністю охолодити. І в жодному  разі повторно не розігрівати у фользі.

Рис. Повторне розігрівання може спричинити блювоту, діарею та загальні розлади шлунку. Задля безпеки рис слід тримати в холодильнику та спожити протягом 24 годин.

Гриби. Дуже схильні до псування мікробами. Вживання відразу після приготування мінімізує розпад їх складних білків, тим самим зменшуючи ймовірність розладу травлення.

Яйця. Варені яйця краще вживати холодними. Розігріваючи їх, ми ризикуємо отримати харчове отруєння через сальмонеллу.

Морепродукти. Вони дуже підступні: поєднуються не з усіма продуктами, миттєво псується. Як і яйця, залишки краще використати в холодних стравах. А в ідеалі – готувати на один раз.

Шпинат. В принципі, не так багато існує страв з листям шпинату, які потребують повторного розігрівання. Але у кожного свої гастрономічні фішки, тому фахівці попереджають: не робіть цього! Нагрівання може спровокувати перетворення природних нітратів на нітрити, які можуть бути потенційними проблемами для здоров’я.

Буряк. Так само містить нітрати, які можуть перетворюватися на нітрити. До того ж у буряк після нагрівання змінюється смак та текстура, він стає неапетитним.

Вас це може зацікавити: Чому не можна повторно розігрівати макарони

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист