7 фруктів, які допоможуть зміцнити імунітет

Щойно надворі похолодало, з усіх сторін починають підкрадатися хвороби. Збалансоване харчування, спорт та повноцінний сон допомагають підтримати імунну систему і протидіяти вірусам. Але її можна зміцнити ще більше, якщо додати до раціону певні фрукти.

Цитрусові: море вітаміну С

Апельсини, грейпфрути, лимони та лайми багаті на вітамін С, який стимулює синтез  білих кров'яних тілець (лейкоцити та фагоцити), що мають вирішальне значення для боротьби з інфекціями. Рекомендовану добову норму легко задовольнити за допомогою апельсина середнього розміру або половинки грейпфрута.

Ягоди: джерело антиоксидантів

Полуниця, малина, лохина містять флавоноїди – антиоксиданти, які покращують імунну відповідь. Вони мають антибактеріальні та противірусні властивості, які можуть допомогти протистояти вірусним інфекціям і запобігати їм. Зараз, звісно, не сезон на ягоди, але лохину купити в супермаркеті можна.

Ківі: коктейль з вітамінів С і К

В одному ківі середнього розміру міститься майже стільки ж вітаміну С, скільки в апельсині. Окрім того, багато вітаміну К і клітковини. Це робить ківі багатим на поживні речовини продуктом для зміцнення імунітету.

Папайя: скарбниця поживних речовин

Папайя – не лише смачний тропічний фрукт. Він – джерело вітаміну С, вітамінів групи В та фолатів (прискорюють метаболічні процеси, приймають участь у кровотворенні). А ще вона містить фермент папаїн, відомий своїми протизапальними властивостями.

Авокадо: корисні жири

Так, авокадо, як це не дивно, фрукт! Мононенасичені жири, що містяться в ньому, сприяють засвоєнню жиророзчинних вітамінів, таких як A, D і K, які є важливими для імунної функції. Також у цьому плоді багато вітамінів групи В, що успішно протидіють інфекціям, і природних антиоксидантів С та Е.

Гранат: поліфеноли, що підвищують імунітет

Доведено, що антиоксиданти, які містяться в гранаті, сприяють зміцненню імунітету. Сік і кісточки фрукта містять велику кількість поживних речовин, що підвищують імунітет.

Ананас: користь бромелайну

Ананаси багаті на вітамін С і містять бромелайн – фермент, який має протизапальні властивості і покращує процеси травлення. Вчені довели, що він здатний зменшувати закладеність носових пазух, що є ще одним плюсом для здоров'я імунної системи.

Але яким би корисним не був кожен фрукт окремо, разом вони – сила. Тому для підтримки організму бажано мати фруктовий кошик.

...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист