ЯКА ІСНУЄ

ЯКА ІСНУЄ

Яка існуЄ — український рок-гурт, заснований 2002 році. Стиль «Яка існуЄ» зазвичай визначають як рок.

Колектив, за словами музикантів, створився наприкінці 2002 року у Львові як інструмент для реалізації творчих ідей його учасників — людей ініціативних та різнобічних. Тобто деякий час гурт був лише хоббі, доки вони не вирішили, що музика має стати їхнім покликанням. З того часу гурт «Яка існуЄ» взяв курс на штурм бастіонів рок-бізнесу: колектив виступиє у багатьох клубах, на сценах українських та міжнародних музичних фестивалів, записав альбом, створив власну студію звукозапису та інтернет-сайт. Але це все лише початок і далі обов'язково буде, запевняють хлопці…

«Яка існуЄ» грає популярну, драйвову та романтичну рок-музику. Головну мету творчості львів'яни поділяють на меркантильну, романтичну та революційну… А саме — заробляти на життя улюбленою справою, дарувати великим народним масам щиру, живу музику та позитивні емоції і пробитися через коньюктуру сучасного шоу-бізнесу та винести свою українську пісню у світ.

Першим гуртом Тараса Терлецького був заснований ним «Оркестр Леді Джейн», який після недовгих творчих блукань, розвалився так і не виступивши жодного разу. Фіаско не зупинило Тараса, а навіть підсилило бажання зробити ще одну спробу. Місяць пішов на пошук бажаючих узяти участь у колективі. Бажаючих було настільки багато, що назбиралося на дві групи. В одній з них Тарас узяв у руки мікрофон, у другій — сів за барабани. Одними із перших учасників майбутньої «Я. Є.» стали Віталій Літягін та Шкред.

Саме Шкред запропонував назвати гурт "Яка існує". Гурт якраз готувався до свого першого виступу і досі не мав назви. Хлопці, які зібрались, мусіли швидко вирішити, як презентувати гурт на людях перед своїм першим концертом. Тоді Шкред сказав - "Яка існує". І так була названа група.

Віталік прийшов на першу репетицію рокерів у костюмі з краваткою, а Шкред з бажанням грати на барабанах. Дивно, але факт першим барабанщиком «Яка існуЄ» був Шкред. Його гру витримали цілих 3 хвилини, після чого запропонували будь-який інший інструмент. Шкред обрав бас-гітару. Шкред зіграв кілька нот на басу і зрозумів, що це його хліб. В паралельному колективі, де Тарас Терлецький практикувався як барабанщик, на гітарі грав давній приятель Тараса Сергій Соколов. Поприятелювали вони завдяки КВНу: Тарас був капітаном команди Львівського національного університету ім. Івана Франка «Львівські партизани», а Сергій — капітаном команди Національного лісотехнічного університету під назвою «Адреналін».

Під час підготовки до першого виступу молодий колектив настільки зациклився на музичних пошуках, що забув придумати собі назву. Терпіння в організаторів фестивалю роздувалося, ніби повітряна кулька, і луснуло за 24 години до початку шоу. «Треба терміново придумати назву, — вирішили ми. — Або на афішах ми будемо „група яка існуЄ“. Останні два слова нам дуже сподобалися, і з того часу словосполучення „Яка існуЄ“ стало ще власною назвою львівської рок-групи».

Перші репетиції гурту відбувалися в квартирі Тараса Терлецького. Місце дислокації довелося змінити після того як на репетицію завітали працівники міліції, викликані сусідами через порушення тиші і спокою.

Одним зі шляхів прориву андеграундної блокади, на думку колективу, був запис альбому на професійній студії. Пошуки такої студії привели «Яка існуЄ» на СП «Студія Лева», де в свій час над своїми першими дисками працювали «Скрябін» та «Воплі Відоплясова». Альбом записувався на протязі чотирьох місяців. Коли закінчилися гроші, для того аби закінчити альбом, музиканти почали розробляти та продавати креатив для рекламних та іміджевих аудіороликів, фонограми та тексти пісень.

Першим серйозним фестивалем для колективу стали «Таврійські ігри — 2004» на який музиканти потрапили на диво для самих себе. Прострочивши усі терміни подачі заявок, наважилися наобум відправити свій перший альбом, з надією пролізти хоча би у резерв. За кілька днів до початку фестивалю, на якомусь сайті побачили назву свого гурту у програмі фестивалю. Подзвонили організаторам у Київ, кажуть: приїзджайте — чекаємо.

Свій перший концертний міні-тур гурт організував у квітні-травні 2005 року. Він охопив 3 клуби, сцену Таврійських ігор та святковий концерт на великій сцені до 749 річчя ріного Львова. Тиждень учасники колективу провели у поїздах та автобусах, подолавши близько 3000 км.

Якось учасники колективу, намагаючись не відстати від моди на євроремонти, вирішили надати людського вигляду свому репетиційному приміщенню. За тиждень часу роботи хлопцям довелося опанувати роботу будівельника, столяра, електрика. «Якщо нам не вдасться заробляти на життя музикою — будемо класти підлогу» — жартома вирішили вони. Як ремонт був завершений, гурт наштовхнуло на ідею, що в оновленій репетиційці можна робити непогані записи. З часом студія переїхала у нове, краще приміщення, де усі капітальні ремонтні роботи тривали місяці, але хлопці буле вже добре підготовані. На власній студії «UP!records», окрім роботи над власним новим альбомом, учасники гурту почали працювати над записом інших виконавців. Таким чином, бізнес та музика в житті колективу сплелилися воєдино аби підтримувати одне-одного. Зі стін цієї студії вийшла у світ пісня «Падає листя». Проштовхувати її у світ музиканти «Яка існуЄ» вирішили самотужки, завдяки власній радіророзсилці. Саме так, ця пісня потрапила в радіоефіри більш ніж 50 регіональних ТРК по всій Україні.

Одним з найкращих засобів популяризації музики «Яка існуЄ» стала всесвітня мережа. Завдяки їй про гурт дізналися далеко за межами України. На e-mail «Яка існуЄ» та в гостьову сайту писали, наприклад з Австралії, Португалії, Узбекистану. Про гурт навіть, в свій час, написала газета «Times».

Дебютний кліп на пісню «Падає листя», датований 2005 роком, складався з уривків концертних виступів колективу. Проте це відео незважаючи на мізерний бюджет та дуже скромну технічну базу, потрапило на екрани багатьох українських регіональних телерадіокомпаній та навіть прорвалося у відеоротацію за океаном, отримавши дость високу оцінку каліфорнійських телевізійників, мовляв: «бо має оригінальну думку та почуття прекрасного».

Креатив ідеї першого сюжетного відео на пісню «Зачекай» запропонували самі учасники гурту — змоделювати оселю під відкритим небом, підкресливши стан людської душі пейзажами закинутого піщаного кар'єру, порослого червоними маками. Самі зйомки відбувались у екстремальних умовах: цілий день на відкритому просторі під час липневої спеки. Усі отримали опіки, а дехто навіть тепловий удар.

Третій кліп (пісня «Де ти?») успадкував екстремалізм від попередньої роботи: грудень, мокрий сніг, сильний вітер та дах багатоповерхівки.

  • @avtoradio.ua

    «Шахтар» не переможе «Кривбас», - Ігор Циганик

    ♬ оригінальний звук - avtoradio.ua
    Тік ток Авторадіо - «Шахтер» не обіграє «Кривбас»
  • Тік ток Авторадіо - Мобілізація футболистів
  • - Зустрічай та вмикай Авторадіо на 107.3 FM у місті Житомир.
  • Психологічна оборона - Психологічна Оборона - Поспіх та втома. Як встигати все робити та відновлювати сили
  • Психологічна оборона - Агресія за кермом та як її побороти. Типи агресорів
  • Перша передача - Якість пального в Україні - Сергій Куюн
  • Перша передача - Чи можливо поновити автоспорт в Україні? - Перша передача
  • Перша передача - Як стати гарним водієм? - Перша передача
  • Перша передача - Контраварійне водіння - Перша Передача на Авторадіо
  • - Привіт ПРЕМІУМ: Mazda CX-90: тест FGShow
Тік ток Авторадіо - «Шахтер» не обіграє «Кривбас»Тік ток Авторадіо - Мобілізація футболистів - Зустрічай та вмикай Авторадіо на 107.3 FM у місті Житомир.Психологічна оборона - Психологічна Оборона - Поспіх та втома. Як встигати все робити та відновлювати силиПсихологічна оборона - Агресія за кермом та як її побороти. Типи агресорівПерша передача - Якість пального в Україні - Сергій КуюнПерша передача - Чи можливо поновити автоспорт в Україні? - Перша передачаПерша передача - Як стати гарним водієм? - Перша передачаПерша передача - Контраварійне водіння - Перша Передача на Авторадіо - Привіт ПРЕМІУМ: Mazda CX-90: тест FGShow
...
play pause
Радіо
Музика
Зараз Лунає:
...
Плейлист
Плейлист