ПИШАЄМОСЬ: ФІЛЬМ, СТВОРЕНИЙ ЗА УЧАСТЮ УКРАЇНИ, НАГОРОДИЛИ НА ФЕСТИВАЛІ В КАННАХ

   Фільм Жінка на війні, створений у копродукції Ісландії, Франції та України, став одним із переможців конкурсної програми Тиждень критики на Каннському кінофестивалі. Про це повідомляється на сайті програми.

   Режисером картини став ісландець Бенедикт Ерлінгссон, сценарій написав він же спільно з Олавюром Егіллем Егільссоном. Драма Жінка на війні отримала приз SACD від Товариства авторів за найкращий сценарій.

   Серед членів української команди, яка працювала над створенням картини - виконавчий продюсер Маріанна Новикова, другий режисер Василь Білоусов, відеоінженер Ігор Косенко, художник з костюмів Марія Керо і декоратор Люся Малишко. Стрічка була частково профінансована Україною: Держкіно виділило на зйомки 10 млн грн (загальний бюджет фільму склав 76 млн).

   Фільм Жінка на війні піднімає тему деградації навколишнього середовища, що передається за допомогою боротьби жінки, яка, на противагу всьому суспільству, вирішує взяти на себе місію із захисту природи. Головна героїня - диригент хору і екоактівістка. Крім боротьби проти бізнесу, що забруднює навколишнє середовище, жінка чекає результатів від агентства з усиновлення, і їй повідомляють, що на неї чекає чотирирічна українська дівчинка з Дружківки.

   Зйомки картини проводилися в Ісландії та Україні.

   Зазначимо, що перед прем'єрою фільму Жінка на війні в Каннах відбулася акція підтримки незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. 

   nv.ua