ОТАКОЇ! ОЛЕГА ВИННИКА ЗВИНУВАТИЛИ У ПЛАГІАТІ

   Ситуацію вже досліджують експерти.

   Відомий у 1980-х англомовний поп-гурт гурт JOY заявив, що український співак Олег Винник в своїй пісні "Ніно" використовує без дозволу дуже схожу музику.

   Зараз експерти із Австрії визначають, чи справді існують підстави звинувачувати зірку в плагіаті!

   Відомий на весь світ хіт Touch by touch, що в перекладі означає "дотик за дотиком", підірвав публіку ще 30 років тому.

   "Мені подобається його версія. Але наша пісня першою була хітом скрізь", - кажуть австрійці. JOY заснували троє шкільних друзів, серед яких був і Енді Швайцер. Він автор тієї самої мелодії, яка, на його думку, дуже схожа до програшів у пісні Винника. Австрієць написав її ще у 1984 році. Тепер музиканти із JOY під музику "Ніно" жартома співають власну пісню. "Ми маємо в Австрії вислів: краще вкрасти розумно, аніж написати самому поагно. Вітання йому", - сміються вони. 

   З тим, чи дійсно Винник запозичив їхню музику, учасники гурту всерйоз обіцяють розібратися у найближчі два тижні. Вони кажуть, що "Ніно" послухають їхні музичні експерти, після чого вирішать, чи подавати на Винника до суду. Схожість у звучанні програшів двох хітів помічають і українські композитори, але вони кажуть, що у Винника мелодія інша, а з JOY  співак взяв лише так звану "музичну цитату", що не заборонено законом. "Перші дві ноти – і все. Це елемент аранжування, це називається "грув" - те, що рухає весь музичний твір. Багато взято у звучанні, але я не бачу тут плагіату. Сьогодні модно повертатися до старих звучань", - вважає композитор Руслан Квінта. 

   Адвокати кажуть, що у законі визначення"музична цитата" немає, тож будь-який програш у пісні охороняється авторським правом. "Що таке "музичне цитата" чи що таке "вінтажне звучання" – такого не існує в законі. Бо якщо ми говоримо про цитату, то ти повинен позначити, що це цитата, чия цитата. Ти не можеш просто цитувати, щоб заробляти на цьому гроші. Якщо ти взяв частину музичної композиції і використав у своїй без згоди автора і це впізнається – то це не дозволяється", - пояснює юрист Михайло Ілляшев. 

   Джерело: glamur